BK Prelog
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biciklinom na more

4 posters

Go down

Biciklinom na more Empty Biciklinom na more

Post  el presidente Mon Aug 17, 2009 1:47 am

Evo, samo da u par redaka opišem doživljeno:
1. dan Pokret u 8:00 u društvu šogora Marcina, krećemo prema našem današnjem odredištu; kamp Slapić, Duga Resa. "Dobrim" poznavanjem Podsuseda oko 12 sati se nalazimo na autocesti Zagreb - Karlovac jer nam je to bilo najlogičnije i najjednostavnije rješenje. Vozili smo po autocesti nekih 2 km do prvog izlaza za Kerestinec i izašli neoglobljeni. U kamp dolazimo oko 18:00, postavljamo šator, kuhamo neku rižu-makarone (navodno ima puno ugljikohidrata) i poslije kupanja u Mrežnici na spavanac u šator
Prosjek dana 25 km/h, maxV 60 km/h, visinska razlika 674 metra, Day dist 184 km

2. dan Pokret oko 8:00, krećemo po staroj riječkoj prema bregecima. Nakon Duge Rese visinomjer je počel nabrajati uspone. Vozili smo od Vrbovca prema Mrkoplju po nekoj staroj cesti preko Ravne Gore. Rekel sam Marcinu kao "foru" da se budemo penjali na 1000 m iznad mora, on se nasmijal, al i ja. Al za nekoliko sati situacija je bila potpuno drukčija; vozili smo na visini od 1000 - 1100 m više od 40 km!!! Oko 30 km nakon Fužina na horizontu se pojavljuje more te jurimo po strmim serpentima prema Krčkom mostu. Nakon mosta još nekih 40-ak km do Risike. Nisam znal da je Krk tako brdovit.... Shocked pa se taj dan nakupilo uspona...
Prosjek dana 19 km/h , Max 67 km/h, visinska razlika 2467 m, Daj dist 160 km

3. dan Oko 10 se pozdravljamo s domaćinima (Blondi, MAja i klinci) i jurimo preko Krka prema Cresu. Na Krku totalna gužva u prometu. Jedva se probijamo kroz Punat i grad Krk i jurimo prema Valbiski na trajekt. U Meragu se iskrcavamo i odmah na izlazu iz trajekta uspon 10%. Uspon je trajal oko 8 km (ako se ne varam) i razgovaramo; ma zakaj baš svaka cesta mora prolaziti kroz najveća brda na otoku?! Temperatura na cesti se nije spuštala ispod 40 C. Al je bilo odmah lakše kad smo u podnožju ugledali grad Cres i jurnuli prema njemu. Planirali smo kod Ervina nekaj pojesti i odjuriti prema Lubenicama al su nas ljubazni domaćini pozvali da prespavamo kod njih. Nije nam puno trebalo da se odlučimo na punjenje baterija pa je taj dan prošao s najmanje km. Poslije ručka kupanje, večera, izlazak u grad, pivo, pivo...
Prosjek dana 18 km/h, Max 71 km/h, 816 metara visinske razlike, day dist 47 km

4. dan Ustajemo oko 8 te nakon doručka oko 11 krećemo prema Istri. Mislil sam da je Krk brdovit, ali Cres.... Samo ga ima prema gore... Nakon 2 sata kamenja i znoja dolazimo do trajekta te smo za 15-ak minuta u Istri te krećemo prema Dugoj Uvali. Na odredištu nas dočekuju Jasmina i Davor sa pripremljenim ručkom. Davor je samo pekel pomfri i skoro uništil Jasminim trud. Wink Al smo pojeli i skoro sav polusirov prepečeni krumpir. tongue Poslije dvije pivice odlazimo svi zajedno na kupanac te poslije večere vodimo veliku borbu s čovječuljcima na kartonskoj ploči, Čovječeneljutise. Mad Ma kak da ne?!!!
Prosjek dana 19 km/h, Max 62 km/h, Visinska razlika 1275 m, day dist 87 km

5. dan Zaobilazimo bicikle u velikom luku i kupamo se. Navečer dolaze Huni Brothers koji su bili na poslovnom proputovanju te nam prave društvo.

6. dan Budilica zvoni u 6:00 al čujemo da vani pada kiša. Možda malo razočarani al opet s olakšanjem na srcu jer smo danas mislili napraviti preko 200 km preko Gorskog Kotara. Kiša prestaje oko 11 te ručamo i oko 13 se pozdravljamo s domaćinima te jurimo prema Rijeci. Ovaj dio preporučam provozati svakom biciklistu i zaljubljeniku u prirodu i more. Pogotovo onaj dio od Vidikovca prema Rijeci. FENOMENALNO! Možda je zalazak sunca još više naglasio taj dojam. Mrak nas hvata nekih 300 metara iznad Rijeke u industrijskoj zoni. S jedne strane more, a s druge planine Gorskog kotara. Odlično mjesto za šator! Oko 23 smo već u vrećama i ne čekamo dugo da nas obori san.
Prosjek dana 22 km/h, Max 63 km/h, Visinska razlika 1204 m, day dist 115 km

7. dan Alarm zvoni u 6:00 al ga ignoriramo i ustajemo oko 8. Nakon doručka gledamo prema planinama sa sjeverne strane i razmišljamo što nas danas čeka. Sva oprema je već bila na biciklima i krećemo. Za početak, uspon na Gornje Jelenje. Traje, traje... Na visini od 700 m radimo pauzu, jedemo pecivo od jučer, uživamo u pogledu i fotografiramo. Skoro da smo ostali bez daha kad smo ugledali Lokvansko jezero. Prekrasan pogled! Navjerojatno kako se može doživjeti Gorski Kotar kad si na biciklu! PREDIVNO!!! Kod Duge Rese imamo prvi i jedini defekt. Eksplodirala mi prva guma. Tog Racing Ralpha sam već prije pokušaval pokrpati al je sad totalno ispustil dušu (zrak). Krpam, nutarnju, vanjsku, omotavam s izolirkom i krećemo dalje. Pošto je taj dan bio blagdan, jedva nalazimo u Karlovcu trgovinu koja radi i kupujemo hranu. Postavljamo šator u blizini Jastrebarskog te spavamo na nekom kvrgavom terenu (još me sad bole rebra).
Prosjek dana 22 km/h, Max 60 km/h, Visinska razlika 1616 m, day dist 152 km

8. dan Ustajemo u 6:30 jer smo planirali biti doma na ručku. Vozimo rutu kroz Zagorje i biramo (ne namjerno) neki duži i brdovitiji put. Ipak se kod V. Trgovišča vraćamo na pravi put. Jurimo da bi došli doma do ručka al umor i vrućina uzimaju danak te smo prisiljeni na nekoliko pauza. Dolazimo oko 16:30 doma umorni al sa velikom avanturom u nogama! Tko nije bil neka proba!!!
Prosjek dana 25 km/h, Max 56 km/h, Visinska razlika 756 m, day dist 147 km

UKUPNO: Prosječna brzina: 21,5 km/h
Max V: 71 km/h
Visinska razlika: 8808 m
Ukupno dist: 892 km
____________________________________

PUNO AVANTURA!

p.s. Hvala svim domaćinima!
el presidente
el presidente

Posts : 457
Join date : 2008-12-17
Age : 44

Back to top Go down

Biciklinom na more Empty Re: Biciklinom na more

Post  bruno Mon Aug 17, 2009 10:53 am

lepo lepo svaka cast cheers
bruno
bruno

Posts : 183
Join date : 2009-01-02
Age : 33

Back to top Go down

Biciklinom na more Empty pohvale

Post  sedi Mon Aug 31, 2009 12:59 pm

evo,samo da se i ja javim i pozdravim ovu super ideju,i nadam se da druge godine i ja idem,morao sam i ove,ali da nije bilo ove nesretne bolnice pa..jos jednom cestitke
sedi
sedi

Posts : 22
Join date : 2009-08-31
Age : 38
Location : prelog,zg

Back to top Go down

Biciklinom na more Empty Re: Biciklinom na more

Post  chanelbags187 Thu Nov 24, 2011 2:01 pm

cheap designer bags Beautiful and good

cheap designer handbags New sale
air max 90 Beautiful and nice new models

nike shox r4 The beautiful and nice new online sales

super street Online wholesale marketing

mario shoes Online low-cost wholesale

air max tn
Online wholesale

cheap puma shoes Teacher's design new

cheap gucci shoes The new teacher's design low

gucci shoes cheap Online sell at a

louis vuitton handbags outlet Low-cost wholesale

chanelbags187

Posts : 284
Join date : 2010-11-14

Back to top Go down

Biciklinom na more Empty Re: Biciklinom na more

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum